Ugrás a fő tartalomra

Zongoramárka

Németország

Richard Lipp & Sohn

Piano maker founded by Richard Lipp in Stuttgart in 1831; his son Robert Lipp took over the firm in 1873. The original company struggled after the Second World War and closed in 1972 after several changes of owner. The name was later used under licence by Bentley in England (1985–1992) and then by Whelpdale, Maxwell & Codd until about 1998.

  • Alap. 1831
  • Stuttgart, Németország
  • Már nem gyárt
Richard Lipp & Sohn logo

Richard Lipp & Sohn

Alap. 1831 · Stuttgart

Gyári szám

Richard Lipp & Sohn gyári szám kereső

Hány éves a(z) Richard Lipp & Sohn zongorád? Add meg a gyári számát, és megtudod, melyik évben készült. A táblázatunkban 72 datált Richard Lipp & Sohn gyári szám szerepel 1875 és 1997 között.

  • Pianínó: nyisd fel a felső fedelet, és nézd meg az öntöttvas keretet a hangolószegek közelében, általában a bal vagy a jobb oldalon.
  • Zongora: nézd meg a keretet a hangolószegek közelében, a kottatartó alatt, vagy a rezonánslemezen a keret mellett.
  • A modellszámokat és a szabadalmi dátumokat hagyd figyelmen kívül: a gyári szám általában 4–7 számjegyből áll.

Idővonal

Richard Lipp & Sohn az évek során

1831 és 1998 között működött: 167 évig.

180018251850187519001925195019752000

Datált gyári számok: 1875–1997

Mutasd meg nekünk a(z) Richard Lipp & Sohn zongorádat

Tölts fel egy fotót a zongorádról. A sorozatszáma alapján datáljuk, és itt, a(z) Richard Lipp & Sohn oldalán jelenik meg.

Add hozzá a(z) Richard Lipp & Sohn zongorádat

Ingyenes állapotfelmérés

Hangolt a(z) Richard Lipp & Sohn zongorád?

Játssz le 8 billentyűt, és az ingyenes appunk nagyjából két perc alatt megmondja, kell-e hangolni a zongorádat, és mennyire hangolódott el.

További gyártók – Németország

Mind a(z) 338 márka – Németország